x 

Mutfak Merkezi Forumu Kullanım Şartları, genel olarak mutfakla ilgili paylaşımı ve bilgiyi amaçlar. Yeni üyelerimizin bu site hakkında gerek duyacağı tüm kural ve bilgiler burada açıkça belirtilmektedir. Bu kurallar forumun genel çerçevesini çizmekte ve sizi bu kurallara uyma yükümlülüğü getirmektedir. Lütfen bu kuralları tam olarak okuyunuz. Üyelik işlemi gerçekleştiğinde bu kuralları kabul edeceğinizi unutmayınız.

Kullanıcı Kuralları

Site ve foruma üye olan üretici / ticari olarak Endüstriyel Mutfak işini yapan kullanıcılar, yazdıkları mesaj içeriklerinde herhangi bir şekilde reklam/teklif/telefon içerecek kelimeler ve/veya cümleler kullanamaz. Kullandığı takdirde yetkili Mod. tarafından uyarılarak değiştirilir.
Endüstriyel Mutfak tüketicileri (lokantalar, oteller, barlar, restaurantlar büfeler v.b.) imzalarında veya mesaj içeriklerinde her türlü reklamı yayınlayabilirler... Tabii ki aykırı / aşırı durumlarda Yetkili Moderatörün düzeltmesi kaçınılmaz olacaktır.
Kullanıcılar site ve forum içerisinde kesinlikle argo içeren kelimeler kullanamaz.Kullanıldığı takdirde yetkili Mod. tarafından 3 uyarı mesajı ile uyarılır. Eğer hareket ve davranışlarda değişiklik yoksa üye site ve forumdan süresiz uzaklaştırılır.
Site ve forum içerisinde tartışma,rekabet ortamı yaratmak kesinlikle yasaktır. Eğer bu tür davranışlar içerisinde bulunan üyelerimiz olduğu taktirde yetkili Mod. tarafından konuları uyarılmadan silinir.

Reklamlar

Yönetim Mutfak Merkezi forumunun uygun yerlerinde istediği her türlü reklamı yayınlama hakkına sahiptir.
Mutfakmerkezi.com ve yönetim yayınladığı reklamların doğruluğunu, gerçekliğini, geçerliliğini, güvenilirliğini hiçbir şekilde garanti etmez.
Mutfakmerkezi.com ve yönetim yayınlanan reklamlardan dolayı oluşabilecek herhangi bir zarar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Forum Dili

Forum dili Türkçe'dir. Başka bir dil kullanmak yasaktır.

Üslup

Türkçe'yi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Yazdığınız mesajlarda mümkün olduğu kadar herkesin anlayabileceği tarzda cümleler seçiniz; çünkü konu dahilinde herkes sizin kadar uzman olmayabilir. Büyük harfle yazı yazmak bağırma anlamına gelir ve aşırıya kaçmadan, yalnızca bağırdığınızı ifade etmek için kullanın. Bunun yanında boş, anlamsız ve kısa mesajlar da yazılmamalıdır.

Etik

Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. (Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve durumu özel mesajla forum yöneticilerinden birine bildiriniz.)

Mesajlar

Forumun quote (alıntı) özelliği ve attachment (dosya ekleme) özelliği gerekmedikçe kullanılmamalıdır.
Mesajlarda aleni olarak tartışma ortamı oluşturmak kesinlikle yasaktır. Ve bu konuda uyarı bile yapılmayacaktır. Böyle konular kilitlenebilir, silinebilir ve konuyu açan kişi uzaklaştırılabilir. Bu kuraldaki amaç; böyle bir mesajın kalitemizi düşürmesini engellemektir.
Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj ve site yöneticilerine soru gönderilmesi kesinlikle yasaktır. (Bu tür mesajları bildiriniz).
Veriden tasarruf etmek için, gereksiz özel mesajlarınızı lütfen silin.
Çok gerekli olmadıkça ardarda mesaj atmak yerine "Değiştir" özelliğini kullanarak gereksiz mesaj yığını oluşturmaktan kaçınınız.

Özel Mesajlar

Forumda kişisel olarak özel mesaj yolu ile içerik hakkında moderatörlerden bilgi talep edilemez. Gerek sitenin üye sayısı ve iş yükü ve gerekse aynı sorunlara karşılaşanlara yardım maksadıyla lütfen sorunlarınızı ilgili forumlara yazınız.

Fikri ve Sanat Eserlerinin Paylaşımı

Telif hakları MÜYAP ve benzeri şirketlere ait olan ses, görüntü, resim, film, fragman, video dosyası, şarkı ve bunlara ait formatlar ve paylaşım linkleri, bu dosyaları bilgisayara kaydetmeye yarayan p2p yazılımlar ve linkleri, indirme platformları ve benzeri tüm bilgilerin forumda yazılması, paylaştırılması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu linkleri paylaşan üyeler, Mutfak Malzemeleri Forum Yöneticileri tarafından forumdan yasaklanır ve iletisi silinir.

Siyasi içerik

Sitemizde, nedeni her ne olursa olsun siyasi içerikte herhangi bir bilgi paylaştırılamaz. Konu başlıkları ve cevaplarda; siyasi konulara giren ibareler, kalıplar, spotlar kullanılamaz.

Üye Adları - Görünen Adlar - Takma isimler

Site adresleri, posta adresleri,
Kutsal değerlere ait kelimeler,
Siyasi içerikli kelimeler,
Argo kelimeler
kullanılamaz.

İmzalar

İmzalarda kesinlikle reklam banner vb. ibareler kullanılamaz.
İmzalarda sadece üç satır ve 2 linke izin verilir.
Dış imzalar yasaklama sebebidir.
İncitici ve aşağılayıcı imzalar kullanılamaz.
İmza fontları ile ilgili değişiklik yapılamaz.
İmzalarda resim kullanilamaz.
İletiler

İletilerde önemli gördüğünüz bazı başlıkları büyük yazı tipi ile yazabilirsiniz.
Mesajın tümü büyük harf yada kalın karakterde yayınlamaz.

Moderatör Yetkileri

Sitede görev yapan moderatörler, gerekli gördüğünde yukarıdaki kurallara uymayan mesajlarda ve üye hesaplarında gerekli işlemleri yapmakta yetkilidir. Yukarıdaki kurallarda yeralmayan konularda takdir hakkı moderatörlerdedir. Önce özel mesaj ile uyarılırsınız. Gerekli değişiklileri yapmakla mükellef olursunuz.

Özel Kurallı Forum Kategorileri

Bu sitede bazı forum kategorileri Genel Forum Kuralları ile belirtilen kuralların dışında foruma ait FORUM ÖZEL KURALLARI içerebilir. Bu kurallar ilgili forumun en üst kategorisinde duyurulur ve üyeler bu forum kategorilerinde kaldığı sürece aynı zamanda FORUM ÖZEL KURALLARI'na uymakla yükümlüdür.

Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Site üyeliği beraberinde bazı özel bilgilerinizin belli kurallar çerçevesinde kullanımını gerektirebilir. Bunlar:
E-postanız site duyuruları için kullanılabilir. Posta kutunuza düzenli olarak forum duyuruları gönderilebilir. Fakat e-postanız hiçbir üçüncü şahıs ile kesinlikle paylaşılmaz ve gizli tutulur.
Sitede kendinizi gizlemeye yönelik olarak üye adı olarak görünecek bir takma isim (nick) kullanımı tüm üyeler için önerilir. Kayıt formunda ve profilinizde bu takma adı görebilirsiniz. Bu takma adı moderatörlere başvurarak değiştirebilirsiniz.

Forum İçerik Hakları

Bu sitede forum kategorilerine üye/moderatör/yöneticilerce gönderilen tüm yazı/döküman/resim ve diğer medyaların kaynak belirtilmedikçe tüm telif ve tasarruf hakkı Mutfak Malzemeleri Forumlarına aittir.

Kanunlara ve yasalara aykırı mesajlar mesaj sahibinin sorumluluğundadır.

Sorumluluk

Mutfak Merkezi forumlarını kullanarak yada siteye üye olarak bu kuralları peşinen kabul ettiğiniz varsayılır.
Bu kuralları üye olduktan sonra kabul etmekten vazgeçebilirsiniz. Bu durumda moderatörlerimize bilgi vererek üyeliğinizi kolayca ve şartsız iptal edebilirsiniz.

Mutfak Merkezi Forum 2009 - 2015

Yorumlar (0)

0 oy üzerinden 0 / 5 olarak değerlendirildi

Sorunuzu veya isteğinizi aşağıdan yazabilirsiniz

  1. . .
Oyla:
0
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Henüz bu ürüne sorulmuş bir soru yok